pusta ława kadrDziś 11.06.13 o godzinie 9.00 w Sali Sądu Rejonowego w Krośnie Wydział II odbyła się rozprawa przeciwko trzem jedlickim internautom Radosławowi Jermakowi, Tadeuszowi Kruczkowi
i Ryszardowi Zagórskiemu oskarżonym przez Burmistrza Jedlicza Zbigniewa Sanockiego Pełnomocnikiem Sanockiego jest rzeszowski adwokat i ....poeta Dariusz Pado. 

Ani były agent ani jego pełnomocnik nie stawili się o wyznaczonej porze w Sądzie. Stawili się natomiast w dobrej formie wszyscy oskarżeni ich kibice i lokalne media.

W tej sytuacji Sąd umorzył postępowanie. Wyrok nie jest prawomocny i podlega zaskarżeniu. Oskarżeni chcieli bronić się sami. Byli doskonale przygotowani przez zaprzyjaźnionych prawników, wykazaliby oczywistą bezzasadność, ba śmieszność stawianych zarzutów i argumentów na ich poparcie. Chcieli też oszczędzić kosztów adwokata sobie i Z. Sanockiemu, bo zapewne przegrałby „z wielkim hukiem”. To taki gest dobrej woli z ich strony mimo wszystko.

Konkluzje cisną się na usta. Sanocki zbiegł z pola bitwy którą sam rozpoczął. Nie pierwszy to wygłup i akt tchórzostwa z jego strony. Fakt, że sprawa zaczęła nabierać ogólnopolskiego rozgłosu wpłynął zapewne ostudzająco na zamiary oskarżyciela. Przebiła się też niewątpliwie świadomość, że z takim aktem oskarżenia można się jedynie skompromitować. W przypadku R. Zagórskiego to już trzecia przegrana Sanockiego w 3 sprawach jakie on lub Gmina mu wytoczyli. 3 : 0 – czy może być lepszy wynik.

Pozostaje jeszcze bardziej aktualne pytanie czy ktoś kto w sprawach tak błahych pozywa własnych mieszkańców do sądu może dalej pełnić odpowiedzialną funkcję burmistrza?

Burmistrz ma jeszcze honorowe wyjście z sytuacji. Zaskarżyć rozstrzygnięcie którego sam jest autorem. Podpowiadamy możliwe przyczyny nagłej niemożności zgłoszenia się w Sądzie np. niedyspozycja po poprzednim trudnym dniu lub podtopienie.

Ryszard Zagórski