Jedlicze wolne !!!

„Witaj jutrzenko swobody...”

 

Szanowni Państwo,

By powyższe stwierdzenia, w tym zawołanie wieszcza z „Ody do Młodości”, stały się do końca faktem czeka nas jeszcze jeden wspólny wysiłek w niedzielę 30 listopada. To czego Jedliczanie dokonali tydzień temu zasługuje na podziw i uznanie. Dokonaliśmy bardzo dobrego wyboru. To co jeszcze do niedawna wydawało się niemożliwe stało się faktem. Pani Jolanta Urbanik, która wygrała tę pierwszą rundę jest najlepszym obecnie kandydatem na burmistrza naszej gminy. Stowarzyszenie ROTA będzie Ją wspierać również w 2 turze. Opublikujemy jeszcze kilka artykułów o tym co powoli odchodzi w przeszłość, a co było smutną rzeczywistością w jakiej żyliśmy przez ostatnie lata. Na początek artykuł w pełnej wersji (skrócona wersja ukazała się w gazetce wyborczej) przedstawiający pozycję Jedlicza na mapie województwa podkarpackiego w klasyfikacji „Złota setka gmin Podkarpacia”. Potem ostatni już z cyklu artykułów opowiadający o absurdalnych procesach wytaczanych przez gminę swoim mieszkańcom. Na koniec będą jeszcze teksty mówiące o nieznanych dotąd faktach z historii Jedlicza, ale mające współczesne, czasem bolesne, a czasem wręcz śmieszne konotacje. 

W artykułach na stronie ROTY pisanych 1,5 roku temu po procesie wytoczonym przez burmistrza jedlickim internautom (w tym mnie) użyłem następujących stwierdzeń: 

 

„To, że i tu i tam dobijamy do dna rodzi nadzieję, graniczącą z pewnością, że wiatr historii wkrótce powieje” 

„Władca, którego nikt już się nie boi i o którym opowiadają w miasteczku kawały jest bliski końca.”

 

Wiatr powiał i jest blisko pozytywnego końca. Bądźmy z Panią Jolą 30 listopada. Trzeba tak niewiele – postawić „x” przy Jej nazwisku i wrzucić kartę do urny. Nie mam wątpliwości, że damy radę.

 

Z poważaniem,

Ryszard Zagórski